Official

“Official” kelimesi İngilizce kökenli bir lügat olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “görev” yahut “iş” fehvaına hasılat. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na denli uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda patronaj ve hükümet anlayışlerinde kullanılırdı.

Vasat Çağ süresince, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise aracılığıyla atanmış bir görevliyi tarif etmek bâtınin kullanılmaya kellelandı. Bu görevliler, örneğin mevki daireleri yahut kiliselerde çeşitli anlayışlerle mesuliyetli olan kişilerdi.

Zamanla, “official” kelimesi elan geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut salahiyetli bir konumda kâin herhangi bir kişsağlıklı tarif etmek bâtınin kullanılmaya kellelandı. Günümüzde, “official” kelimesi çoklukla hükümet, spor yahut iş dünyası kabil resmi bir konumda kâin kişsonra yahut kurumları tarif etmek bâtınin kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Zamanla, lügat resmi yahut salahiyetli bir konumda kâin herhangi bir kişsağlıklı tarif etmek bâtınin kullanılmaya kellelamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://agrifirmarehberi.name.tr/ https://tamirbakimservisleri.name.tr/ https://zayiflama.name.tr/ https://mailservisi.name.tr/ https://mekanikasinmasi.name.tr/ IQos Heets
Puro Satın Al puff bar satın al
takipci satin al